...troszkę o nas...

STOWARZYSZENIE  KULTURY  FIZYCZNEJ  KLUB  TENISOWY  BREAK

 

KT Break jest Stowarzyszeniem istniejącym w obecnej formie od 2000r. Jednak jego historia sięga kilkunastu lat wstecz kiedy to na początku lat 90 – tych, przy współpracy z Fundacja Rozwoju Tenisa Orlica powstawał ten prężnie działający klub, a naszych tradycji i korzeni tenisowych można szukać już prawie pół wieku temu. W ciągu lat rozwinęliśmy owocną współpracę z urzędami dzielnicy Warszawa – Rembertów oraz Wawer, a także z licznymi placówkami oświatowymi oraz wieloma firmami i przedsiębiorcami. Obecnie działamy przy ul. Korkowej w Marysinie Wawerskim, dysponując bazą dwóch  kortów ziemnych krytych w sezonie zimowym, oraz dwóch lekkich, wielofunkcyjnych hal z nawierzchnią sztuczną.

1.     Kadra KT Break:

Kadrę naszych szkoleniowców stanowią wykwalifikowani, licencjonowani  trenerzy i instruktorzy. Są wśród nas absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, byli czołowi zawodnicy Polski i Europy oraz lig światowych i akademickich, szkoleniowcy Kadry Polski i Mazowsza, Wykładowcy UW i wielopoziomowych kursów szkoleniowych dla kandydatów na instruktorów i trenerów tenisa. Nasi trenerzy należą m.in. do Ogólnopolskiej i Mazowieckiej Rady trenerów, zarządu Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa oraz Mazowieckiego Związku Tenisowego i Kollegium Sędziowskiego. Kadra KT Break systematycznie podnosi poziom swojej wiedzy i kompetencji trenerskich, biorąc udział w ogólnopolskich i międzynarodowych kursach, konferencjach i warsztatach trenerskich. Wraz ze swoimi podopiecznymi, podróżujemy na zawody po całej Polsce, Europie i Świecie, zdobywając coraz większe doświadcznie w zakresie nauczania dzieci i młodzieży, oraz doskonalenia zawodników dorosłych.

2.     Szkolenie rekreacyjne oraz zawodnicy wyczynowi:

KT BREAK jest oficjalnym, licencjonowanym członkiem Polskiego Związku Tenisowego. Klub bierze udział w systemie sportu kwalifikowanego, podnosi regularnie swoje kompetencje, wdrażając najnowsze światowe systemy i programy nauczania i doskonalenia dyscypliny.  Nasza szkoła liczy aktualnie około 130 tenisowych adeptów, z czego 100 stanowią dzieci i młodzież uprawiająca tenis rekreacyjnie lub w ramach inicjacji dyscypliny, a około trzydzieścioro to zawodnicy turniejowi. Zajęcia grup rekreacyjnych odbywają się zgodnie ze specyfiką i kanonami nauczania gry w tenisa, w grupach 4 – 6 osobowych, a wiek naszych adeptów waha się od 4 lat aż do młodzieży licealnej. Prowadzimy także szkolenie indywidualne i grupowe dla osób dorosłych, także seniorów, by osoby w każdym wieku mogły spróbować swoich sił na korcie.

Zawodnicy stanowią grupę uczestniczącą w turniejach wszystkich kategorii wiekowych tj. krasnale, skrzaty, młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy, a od 2010r. także w kategoriach „Tenisa10“ tj. Talentiada – kat. niebieska – czerwona – pomarańczowa – zielona. Sekcja tenisowa bierze udział w codziennym specjalistycznym szkoleniu, prowadzonym przez uznanych w całej Polsce specjalistów w tym zakresie przygody tenisowej. KT Break współpracuje także z wieloma fachowcami z dziedzin wspierających rozwój młodych talentów, korzystamy z porad psychologów, dietetyków, fizjoterapeutów, na codzień w naszym klubie odbywają się masaże, rehabilitacja i korektywa, a trening fukcjonalny i profilaktyka urazów jest dla nas sprawą priorytetową.

3.     Najlepsze wyniki ostatnich sezonów:

Zawodnicy KT BREAK biorą udział w rozgrywkach na terenie całego Województwa Mazowieckiego, Polski, jak również na arenie międzynarodowej. Osiągają wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich i europejskich. W naszych szeregach mamy wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski, Olipiad Młodzieży, Mistrzostw PZT, Województwa, Warszawy oraz rozgrywek Drużynowych. Możemy pochwalić się wychowankami powoływanymi regularnie do Kadry Województwa i Kraju, oraz grającymi w ligach na całym świecie.  Podopieczni naszych trenerów zdobywają punkty w zawodowych rankingach ATP i WTA, a podpatrywanie ich codziennych treningów i sparingów stanowi nieocenioną naukę i motywację dla kolejnych tenisowych pokoleń.

KT Break już od wielu lat plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu Polski w klasyfikacji „Klub Roku“, zrzeszającej kilkaset najmocniejszych Stowarzyszeń Tenisowych w Kraju. Aktualnie zajmujemy pozycję nr 7, a naszą najwyższą była lokata nr 6, w roku 2013!

Od 2010r, tj od początku wdrażania systemu „Tenis 10“ w Polsce, Klub Tenisowy Break bierze udział w szkoleniu i rywalizacji minitenisowej, połączonej z organizacją zawodów wg powyższego programu. Nasi zawodnicy, na turniejach w województwie oraz na terenie całego kraju zdobyli już niezliczoną liczbę trofeów w każdej z czterech kategorii, tj talentiada – niebieska – czerwona – pomarańczowa – zielona.

Możemy poszczycić się także wieloma sukcesami w tenisie akademickim, nasze podopieczne w zeszłym roku zajeły 2msce w Polsce wśród Uniwersytwtów, panowie natomiast uplasowali się ostatecznie na 3 mscu! W ciągu ponad 20 lat prowadzenia przez naszych trenerów sekcji AZS UW, zdobywaliśmy indywidualnie oraz drużynowo wiele tutułów Mistrzostw Polski, Warszawy, a w 2012r. kobieca reprezentacja, pod wodzą trenera Andrzeja Caruka, zdobyła 4msce w Akademickich Mistrzostwach Europy rozgrywanych  w Szwajcarii.

4.     obozy, campy i zgrupowania:

KT BREAK jest organizatorem wielu obozów i zgrupowań. W okresie wiosennym i jesiennym wyjeżdżamy na cykliczne zgrupowania kondycyjne, przygotowujące naszych zawodników do sezonów (letniego i zimowego). Akcje te odbywają się m.in w  Centralnych Ośrodkach Sportu w Zakopanem i Cetniewie, ale także w innych pięknych regionach Polski. W okresie ferii zimowych wyjeżdżamy na krajowe obozy narciarsko – tenisowe oraz zagraniczne wyjazdy narciarsko – snowboardowe. Letnie wakacje są okresem, w którym organizujemy obozy wyjazdowe o charakterze tenisowo - sportowym z całodzienną animacją dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Lato i Zima w Mieście, Campy Break czyli półkolonie stacjonarne, obozy golfowo – tenisowe i wyjazdy akademickie, konsultacje dla kadrowiczów wszystkich kategorii wiekowych, to kolejne wspaniałe imprezy, w których biorą udział dziesiątki osób, chcących na sportowo i zdrowo spędzić swój wolny czas.

5.     turnieje, eventy, kursy:

KT BREAK jest organizatorem licznych  turniejów i imprez. W tenisie okres startowy składa się z dwóch sezonów, letniego i zimowego. Zarówno podczas jednego jak i drugiego odbywają się u nas turnieje o rożnej randze i zasięgu. Łącznie w ciągu roku organizujemy kilkadziesiąt turniejów, począwszy od zawodów dla najmłodszych, tj z cyklu „Tenis 10“, w kat. niebieskiej – czerwonej – pomarańczowej – zielonej,  przez rozgrywki regionalne WTK (Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny), turnieje MWM (Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego) i MW (Mistrzostwa Warszawy), aż do turniejów OTK (Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne).

KT Break jest także bazą metodyczno – szkoleniową, AZS Uniwersytet Warszawski. Na codzień trenują u nas studenci i zawodnicy sekcji, a w wybrane weekendy odbywają się zawody międzyuczelniane

Nasz klub organizuje również rywalizację i imprezy okolicznościowe, m.in. „Turniej o puchar Burmistrza Rembertowa“, „Walentynki Cup“, „Lejdis Cup“, „Men’s Cup“, „Michałufka“, „Andrzej Caruk Cup“ czyli tenisowe Andrzejki. Turnieje urodzinkowe, minitenisowe (talentiady), eventy firmowe, ligi amatorskie, turnieje z cyklu atp, świąteczne sportowanie tj. „Breakołajki“ czy „Zajączek Break“ to wspaniała zabawa i kolejna alternatywa na spędzenie czasu wolnego na sportowo i w miłej, rodzinnej atmosferze.

Kolejną ważną inicjatywą naszego Klubu są kursy szkoleniowe instruktorów tenisa, odbywające się pod egidą PZT i PSTT. Pierwsza edycja miała miejsce na jesień 2007r. Jest to część specjalistyczna kursu na instruktorów tenisa, w której bierze udział każdorazowo kilkudziesięciu młodych pretendentów do tytułu instruktora tenisa, a wykładowcami są tutaj m.in. nasi trenerzy, jak również inni uznani szkolniowcy, teoretycy i  praktycy dyscypliny.

6.     zaplecze sportowo - rekreacyjne:

            Obiekt KT Break; dwa korty ziemne kryte halą pneumatyczną na okres zimy, jedyny w Polsce specjalistyczny, kryty, z nawierzchnią trawiastą kort o wymiarze ¾ pełnego,  profesjonalna wielofunkcyjna hala, domek klubowy z zapleczem sanitarnym oraz Coffee Break, patio i plac zabaw.

Plac zabaw i grill patio, tutaj dzieję się wiele, imprezy okolicznościowe, grill party, strefy kibica, urodzinki, a Breakowe huśtawki, zjeżdżalnia, trampolina.. nie zaznają chwili odpoczynku. Breakoland czyli wielofunkcyjna, nowoczesna sala, specjalnie dostosowana do mini tenisa, oraz zajęć Przygotowania Fizycznego. Treningi, talentiady, zabawa, sporty walki, samoobrona, gimnastyka, urodzinki, eventy, wykłady, pokazy, wystawy i galerie oraz Strefa Fitness Break, czyli aerobic, NTC, Kross training, Joga, Zumba, Bobas Break, Zdrowy Kręgosłup, Brzuchomania... Lekka Hala z profesjonalną nawierzchnią typu sztuczna trawa, tu prowadzimy zajęcia z midi tenisa i rozgrywamy turnieje w kateorii „niebieskiej“ i „pomarańczowej“, a nasi podopieczni uczą się techniki poruszania i odmiennego timingu wymuszonego zmienionym podłożem kortu. Hala pneumatyczna, czyli ciepełko w mroźne dni, dwa korty o nawierzchni ziemnej. Tu trenują starsi zawodnicy, rozgrywamy turnieje w kategorii zielonej oraz wszystkich pozostałych na pełnowymiarowym korcie. Coffee Break.. late, capuccino, expresso.. owoce, napoje, słodkości, przekąski...Serwis Rakiet oraz sklepik ze sprzętem sportowym to wspaniałe uzupełnienie i kolejny krok w profesjonalizacji i zwiększniu standardu naszego Klubu. I wreszcie Breakoland Outdoor, czyli kameralny kompleks z wieloma wspaniałymi urządzeniami, stworzonymi dla naszych klubowiczów. Kręgielnia, ścianka do tenisa i wspinaczki, mini golf, strzelnica, slackline, a nawet basen.. kolorowo, bezpiecznie i radośnie, tak bawimy się w Breakolandzie! :)            

7.     podsumowanie:

Klub Tenisowy Break, jest prężnie działającym Stowarzyszeniem Klutury Fizycznej, od wielu lat i kilku już tenisowych pokoleń krzewiącym sport i rekreację na terenie Warszawy. Możemy poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi, edukacyjnymi i organizacyjnymi, jednak nadal jesteśmy otwarci na rozwój, naukę i współpracę. Chcemy rozpocząć współdziałanie z Domami Kultury, prężnie wdrażać programy mini i midi tenisowe w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych,  kontynuować autorski program „tenis na lekcji WF“ oraz przeprowadzać szkolenia nauczycieli Wychowania Fizycznego w tym zakresie. Klasy Tenisowe? Tenis dla seniorów? Czemu nie, nasz Klub nie boi się wyzwań i nowych koncepcji.  Chcemy wspólpracować z samorządami terytorialnymi, Biurem Sportu i innymi instytucjami pożytku publicznego, by kultywować i rozwijać nasze tenisowe Tradycje! mc